Щороку на українському ринку з'являється до 5000 нових дронів. Ми вже не можемо уявити картографування, аероосморт об'єктів, аерофотозйомку, будівництво і т.д. без використання БПЛА. Активне використання БПЛА збільшило число ризиків пов'язаних з їх використанням. У Верховній Раді України почали з того, що підтримали за основу законопроект № 3716 “Про внесення змін до Повітряного кодексу України щодо удосконалення законодавчого врегулювання в сфері безпілотних повітряних суден цивільної авіації”
У тексті Документа пропонується доповнити перелік видів обов'язкового авіаційного страхування вимогою до експлуатанта безпілотного повітряного судна страхувати відповідальність за шкоду, заподіяну третім особам. І хоча дія даної норми настає з 1-го січня 2022 року, активні члени страхового ринку вже успішно реалізовують страхові поліси відповідальності операторів дронів, а найпрогресивніші страхові компанії пропонують застрахувати дронів по КАСКО. Наприклад, Страхова компанія «ББС ІНШУРАНС» запустила проект з комплексного добровільного страхування безпілотних літальних апаратів. Цей страховий продукт включає в себе страхування самих БПЛА по типу КАСКО, а також страхування відповідальності операторів дронів.
Хто може застрахувати свій «безпілотник»?
Будь-яка юридична і / або дієздатна фізична особа, яка є власником і / або експлуатантом БПЛА може його застрахувати.
БПЛА (дрони, квадрокоптера) приймають на страхування?
Страхова компанія «ББС ІНШУРАНС» пропонує застрахувати максимально широкий спектр БПЛА:
- Дронь будь-яких марок та виробників, куплені як у офіційного дистриб'ютора в Україні, так і в іншій країні;
- Нові дрони, а також такі, що вже експлуатуються (були в експлуатації);
- Дронь, які використовуються в комерційних і некомерційних цілях. Страхують промислові та спортивні дрони, квадрокоптера для топографічної зйомки і використання в аматорських цілях.
- Крім безпосередньо БПЛА, можна застрахувати додаткове обладнання (навісне обладнання, в тому числі і змінне – камери, лідари і т.д.)
Від яких ризиків страхують дрони?
- Пошкодження БПЛА, або окремих його деталей і частин під час його експлуатації.
При цьому не важливо, пошкодження отримано через помилки пілота або через незалежних причин, це сталося під час зльоту або посадки, або безпосередньо в польоті. Ремонт пошкоджених квадрокоптера здійснюється виключно в сертифікованих сервісних центрах виробників або офіційних представників виробників.
- Повне знищення БПЛА під час його експлуатації – фактичне знищення, що робить неможливим відновлення БПЛА або витрати на відновлювальний ремонт перевищують 70% його ринкової вартості.
- Ризики відповідальності операторів дронів перед третіми особами припускають відшкодування збитку нанесеного майну та / або життю / здоров'ю третіх осіб внаслідок експлуатації БПЛА.
Застрахувати відповідальності дистанційного пілота можна всього від 550 грн. до 1800 грн. на рік в залежності від розміру страхової суми.
Дізнатися детальніше про умови страхування дронів можна на сайті страхової компанії «ББС ІНШУРАНС».